Almanca tanisma mektubu

Devlet okullarının ve eğitim sisteminin çok kuvvetli olması ile ön plana çıkmış olan Almanya, ülkemizde de özellikle üniversite eğitimi için en çok Almanya'da Dil Okulu. Almanya Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları Başvuru için gerekli belgeler şunlardır: Okulların başvuru ücretleri Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir.

Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz. Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri. Banka mektubu. Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz. Sponsor teminat mektubu. Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz Almanya Dil Okulu Vizesi Almanya'da 3 ila 12 ay arasındaki uzunluklardaki tüm dil okulları için dil eğitimi vizesi alınmaktadır.

Almanya'da Sağlık Sigortası Avrupa Birliği'ne üye olmayan ülkelerden giden öğrencilerin ülkeye giriş yapmadan önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Almanya'da Ulaşım Almanya toplu taşıması en kapsamlı olan Avrupa ülkelerinden biridir. Adım Adım Almanya'da Almanca 1. Bu formdaki bilgiler doğrultusunda hem kısa hem de uzun vadede planlarınız, danışmanlarımız tarafından tespit edilip, planlarınız doğrultusunda  size uygun programlar tavsiye edilir.

Eğer ülkeye karar vermediyseniz, ülkelerin genel özellikleri, vize ve bütçe açısından size uygunluğu analiz edilerek, çeşitli seçenekler sunulur. Okulların başlangıç tarihleri ve vize süreci de göz önünde bulundurarak gitmek istediğiniz en uygun zaman belirlenir. Size uygun olan okulların, genel masraf çizelgesi hazırlanır. Programla beraber, hassasiyetinize göre konaklama seçeneklerini  inceleriz.

Başvuru için gerekli evrak  listesi örnekleri  ile beraber  size verilir. Karar verme süresince aklınıza gelen her türlü sorularınızı telefonla, e-maille  ya da ofisimize gelerek danışabilirsiniz. Diğer gerekli evraklar kontrol edilir.

İngilizce Mektup Arkadaşı (Pen Friend) - Limasollu Naci

Konaklama rezervasyonu yapılır. Uçak bileti rezervasyonu yapılır.

Almanca Tanışma - Kennenlernen auf Deutsch

Başvuru ücreti ödenir. Başvurunuz okula gönderilir. Vize için gerekli evrak listesi verilir. Vizedeki yoğunluk durumuna göre vize randevusu alınır. Ülke durumlarına göre, randevu alınmamışsa vize randevusu alınır. Hazırlamış olduğunuz vize evraklarını danışmanlarımız, profesyonelce kontrol eder ve eksik bir şey varsa onlar tespit edilir. Vize için gerekli formlar program ve ülke özelliklerine uygun bir şekilde doldurulur.

Bireysel görüşme olan ülkeler için, ofisimizde  danışmanlarımızla ön hazırlık yapılır. Konaklama detayları gönderilir. Uçak bileti alınır. Program ücreti havale ya da nakit olarak yapılır. Havaalanından karşılama istenmişse detayları ve onayı gönderilir.

Almanca Mektup Örnekleri

Kabul belgesi, konaklama detayları gibi.. Acil durumlar için vitamin, ağrı kesici, antibiyotik, havlu, nevresim takımı, priz dönüştürücü converter gibi yanınıza almanız gerekenlerin tavsiye edilmesi. Pasaportunuzu daha kolay taşımanız ve kaybetmemeniz için size özel yapılan Academix çantasının verilmesi. Programınızın ilk günü hakkında detaylı bilgi. Eğer aile yanında kalacaksanız,bazı pratik bilgilerin verilmesi. Gitmeden önce aileyi arayıp buradan istediğiniz bir şey var mı diye sorma , yemekler, sizin sorumluluklarınız … 7.

Program süresince Academix tüm noktalarda size ve ailenize destek vermeye devam eder. Eğitim ya da konaklama konusunda sorun yaşandığında danışmanlarımız tarafından değiştirme yapılacaktır. Yurtdışındayken programınızı uzatmak istediğinizde, başka okul  ya da program araştırırken de, danışmanlarımız size hizmet vermeye devam edecektir.


 1. tanışmak ile ilgili deyimler;
 2. Fiyat Aralığı.
 3. bi kızla tanışmak için ilk mesaj;
 4. ingilizce arkadaş edinme uygulamaları;
 5. Sınıf Seviyesi;
 6. bir erkek evlilikten bahsediyorsa;

Program hakkında deneyim ve paylaşımlarınız bizim için değerli olup bir sonraki öğrencilerimiz için de yararlı olacaktır. Avrupa'da en çok konuşulan dil Almanca'dır. Bu yüzden gelecek ve kariyer planları için öğrencilere çok büyük bir katkısı olacaktır. Türkiye'ye yakınlığı itibari ile rahatlıkla eğitim için gidilebilmektedir. Almanya'da eğitimin çok ucuz olması nedeniyle öğrenciler üniversite veya yüksek lisans için Almanya'yı tecih etmekte ve öncesinde bir Almanca di eğitimine ihtiyaç duymaktadırlar.

Almanya'da yaşam masrafları  çok ucuzdur.

Account Options

Almanya'nın Türkiye ile pek çok ticaret ortaklıkları mevcuttur. Tüm bunlar Almanca öğrenmeyi avantajlı kılmaktadır. Almanya'da eğitim kurumları devlet destekli ve kontrollü olduğundan eğitim kalitesi çok yüksektir. Amanya'da eğitim  alan öğrenciler, mezuniyet sonrası tüm Avrupa'da çok kolay çalışabilmektedirler. Almanya dil okulları en ucuz fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçiniz.


 1. öğretmen tanışma konuşması;
 2. Seçimleriniz;
 3. üniversitede hoşlanılan kızla tanışmak;
 4. düzce flort;
 5. tek adam yazarı;

Almanya'da 3 ila 12 ay arasındaki uzunluklardaki tüm dil okulları için dil eğitimi vizesi alınmaktadır. Aile yanı konaklama:  Almanca eğitiminin devamını sağlar ve öğrenciye pratik yapma imkanı sunar. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilmektedir. Öğrenci yurdu:  Bazı okulların kendi bünyelerinde öğrenci yurtları vardır. Öğrenci yurtları genelde çalışma ve dinlenme odası telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına da sahiptir.

Öğrenci yurtlarında genellikle yemek verilmez ancak bazı yurtların öğrenci kullanımına açık mutfakları bulunmaktadır. Kiralık daire:  Bu konaklama seçeneği, aynı dairenin birkaç öğrenci tarafından paylaşılmasına olanak verdiği için öğrenciler için ekonomik bir seçenektir. Daireler mobilyalı ve eşyalı olabilmektedir. Avrupa Birliği'ne üye olmayan ülkelerden giden öğrencilerin ülkeye giriş yapmadan önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Almanya toplu taşıması en kapsamlı olan Avrupa ülkelerinden biridir. Konaklamalarının yerine göre öğrenciler yürümeyi, otobüsü veya tramvayı kullanmayı tercih edebilirler. Geldigim yer Düsseldorf, güzel bir sehir. Sürekli havasi kapali ama su ana kadar dondurucu soguk pek olmadi.

Her sey düzenli, güzel burada. Üniversiteyi bitirdikten sonra Almanya'da master yapmak istiyordum, ama Almanca dil seviyem yeterli değildi. Yurt dışında master yapacağıma karar v Almanca dil kursu kisilik sınıflarda oluşmuş butik bir dershane gibi.

Öğrenciler Diyarbakır Ve Şırnak'a Dostluk Eli Uzattı

En guzel yanı kursun yan binasında misafir evlerinin olmasi. Benim adım Berke , 19 yaşındayım. Yeni ge İnanılmaz bir şekilde stresli başladı diyebilirim ama sonuç buna değerdi. Öncelikle kendimden bahsedeyim. Burada eğ Daha önceki yurtdışı eğitimlerimde bana kılavuzluk eden ve birçok konuda bana yardımcı ve destek olan Academix ile iletişim kurmaya karar verdim. Bu esnada Academix'den Engin bey ile tanıştık. Kendisi yurtdışında dil eğitimi konusundaki tecrübeleriyle önce bize bir yol haritası çizdi. Her üniversite ve dil Uzun suren bir düşünme döneminden sonra Amerika'da bir eğitim alma kararı almıştım.

Bunun hem gelecek açısından hem de yabancı dil gelişimim Devamı. Academix'in bilgilendirmesi ve yönlendirmesi sayesinde program seçimi , başvuru ve kabul süreci sorunsuz ve hızlı olarak gerçekleşti.