Islamda flört günah mıdır

Bir şeyi beğenirken 10 kez düşünün. Günah sadece içki, zina kumar değildir. Haset, insanın eliyle diliyle işlediği günah bunlardan daha fecidir. Peygamberimiz: "Kişi içki içmiş olabilir, zina yapmış olabilir ama yalan şahitlik yapamaz" diyor. Yalan şahitlik kamuyu ilgilendiriyor. Evli ya da bekârlar beğendikleri kadınlara özel mesaj atıyorlar. Kadınlar da erkeklere atabiliyor Bir kadın evli ya ada bekâr, bir erkek ona âşık oldu diyelim zıttı da olabilir.

Telefonunu bulup ona bir mesaj yazıp "Sizi seviyorum" dedi. Evli olana bunu atmaması gerekiyor. Bekâr olanı ise sevebilir, insanlar aşklarından sorgulanmaz ancak karşı taraf ben şu anda evlenmeyi düşünmüyorum dediğinde bu orada bitmeli. Ancak bu tek gecelik ilişki gibi teklifler haramdır. Bu görüntüleri izlemek günah mı? Erkek için de kadın için de geçerli. Erkeğin de giyinmesinin bir ölçüsü olmalı.

Göğsünün dörtte üçü açık, bütün hatlarını belli edecek şekilde giyinen erkeklerin giysisi makbul müdür? Bütün suç günah kadınlardaymış gibi haksızlık etmemeli. Nazara da sebep olabilir. Yakından da uzaktan da etkiler, paylaşmamak daha doğru. Bunlar bu tür paylaşımlar gördüğünde "Neden bende yok?

Bu onların da hakkı. Çocuğu güzel bir ayakkabı gördü ve istiyor. Alamayan bir babanın ne çektiğini ben bilirim. Çünkü ben de bir babayım ve yıllarca alamadım. Gözümün yaşardığı çok an olmuştur. Bu paylaşımlar toplumdaki bir arada bulunma, kucaklaşma duygularını yok edebiliyor.

“Dindar flört” (2) - YENİ ASYA

Maalesef nefrete yol açabiliyor. Harama teşvik edecek, başka duyguların kabarmasına sebep olacak paylaşımlar da doğru değildir. Bu haram mıdır? Bizi yanlış ortama sürükleyen her şey haramdır.

Biz Ciddi Düşünüyoruz - Sevgili Olmak Haram Mı ?

Peygamber Efendimiz karanlığın çöktüğü bir gün sokakta eşiyle fısıltı halinde konuşuyor. Etrafta kimse de yok.


 1. avene tanışma kiti kullanımı.
 2. görseller (2).
 3. evlilik için ilk tanışma.
 4. sevgili olmak günah mıdır.

Sahabeden biri sokağa giriyor. Peygamberimizin bir kadınla konuştuğunu görünce hemen geri dönüyor. Efendimiz bunu görüp sahabeyi çağırıyor: "Bak bu benim eşim" diyor. Sahabe: "Efendimiz ben sizin yanlış yapmayacağınızı bilirim" diye karşılık veriyor. Efendimiz: "Şeytan insanın damarındaki kan kadar hızlı ilerler. Kimle konuştuğumu görmeni istedim" diyor. Bizi töhmete sokacak ortamlardan sakınmamız gerekiyor. Mesajlaşmak, beğeni de bunun içinde. Yorum yaparak kul hakkına girebilirsiniz - Fotoğrafların altına kötü yorum yapanlar günaha giriyor mu? Başkalarının alanlarına girmeyin. Bir insan bizim onaylamadığımız tarzda sanatçı olabilir, içki ortamında olabilir ama o ortamı yaşayan insanı linç etmek de doğru değil.

Kimsenin paltosuna, ayakkabısına, kaşına gözüne, kilosuna takılmayın. Herkesin hayatı kendine. İnsaflı, düzeyli, ölçülü olmak gerekiyor. Yanlış yapana yanlış yorum yapmak sizin tekelinizde değil, hesabını Allah'a verecek. Özellikle hanım ve bey olarak hitap edilmeli. Çünkü farklı tabirler karşı tarafta yanlış anlaşılmaya sebep olabilir. Evlilik bir anlaşmadır. Erkek ya da kadın evlenmeden önce tarzlarını birbiriyle paylaşmalılar. Kimlerle görüşüp görüşülmemesi gerektiği karşılıklı onayla belirlenmeli.

Telefonda şifre olmamalı - Karı-koca birbirlerinin telefonuna bakabilir mi? Telefonlar şifreli olmamalı. Eşler birbirlerinin telefonuna bakabilmeli.

DİĞER HABERLER

Kimsenin kimseden saklı gizlisi olmalı. Özellikle gençler hem ünlü olmak hem de çok para kazanmak istiyor. Instagram fenomeni olmak ya da YouTuber olma durumunun dinen bir sakıncası var mı? Para kazanırken başkalarının hakkına girmemeli. İnsanların, çocukların izlemesinin sakıncalı olacağı videolar paylaşmamalı. Sadece kişilerin inisiyatifine bırakılmamalı. Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, zaten yüreğinde o kadınla zina etmiştir.

Bu konuda diyanetin resmi bildirisini beklemek lazım. Yaptığınız yayınlarla diyanete olan güveni sarsıyorunuz. Sizde Aydın doğanlaşıyorsunuz. Kimin diyaneti?


 • “Dindar flört” (2).
 • tekirdağ tanışma siteleri.
 • yalniz kadinlar sokagi ozet.
 • Dinimiz flört tarzı ilişkiye nasıl bakmaktadır? Aşık olmak caiz mi??
 • Diyanet flört etmenin günah olmadığını açıkladı. Ancak Diyanet'in de "ama"sı var....
 • Bu devlet laik bir devlettir D. Soru: Göbeği açık giyinmek baş örtüsü takmaya mani midir?

  Flört etmek günah mı?

  Cevap: Mani değildir Manşet: Diyanet modern tesettüre onay verdi! Nasrettin Hocamıza sormuşlar: -Hocam tuvalette sakız çiğnenir mi? Bu tür tuzaklı sorulara verilecek örnek cevabında -Çiğnersin ama gören olursa bir şey yiyor sanır demiş!