Rehberlik tanışma

Her oturumda farklı bir konu başlığı çerçevesinde önce bilgi aktarımı yapıyor, daha sonra katılımcı velilerimiz paylaşımda bulunuyor ve ortak sorunlara birlikte çözümler arıyoruz. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü "İnsan sahip olduklarının toplamı değil, henüz gerçekleştiremediklerinin toplamıdır. Oryantasyon Çalışmaları: Okulumuza yeni başlayan öğrencilerin en kısa zamanda okulu tanıması, okula aidiyet duygusu kazanması ve kendisini güvende hissetmesi amacıyla rehberlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Olumlu Okul İklimi: Eğitim öğretim faaliyetlerimizi etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için olumlu okul iklimi oluşturmayı her şeyden çok daha fazla önemsiyoruz. Mentor Öğrenci Danışmanlığı Eğitim Programı: Okulumuzda, yeni başlayan öğrencilerin uyum süreçlerini kolaylaştırmak ve aynı zamanda daha önce aynı süreçten geçmiş ve başkalarına destek sağlamaya istekli öğrenciler yetiştirmek amacıyla Mentor Öğrenci Danışmanlığı sistemini oluşturduk. Kariyer Planlama ve YKS Rehberlik Çalışmaları: Öğrencilerimizin yeteneklerini, ilgi alanlarını, kişilik özelliklerini tanıyarak kendileri için doğru hedefler belirlemelerini sağlamak adına mesleki rehberlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Kariyer Haritası:  Sınıf öğrencilerimizle yıl boyunca yaptığımız mesleki rehberlik çalışmaları, ders öğretmenlerinin görüşleri, öğrencilerin istekleri doğrultusunda Kariyer Haritaları oluşturuyoruz. Öğrenci, veli ve rehberlik öğretmeni birlikte görüşme yaparak kariyer haritalarını değerlendiriyor, ders seçimlerini bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz.

Öğrencilerimiz Tanışma Gününde Bir Araya Geldi

Meslek Stajları:  Meslek stajları ile 9. Sınıf öğrencilerimizin 3 yılda 3 mesleği yerinde görerek tanımalarına imkan sağlıyoruz.


 1. HABERLER - DUYURULAR?
 2. kadinlarla tanismak.
 3. 10 Aralık – Orienteering ile Tanışma?
 4. arkadaşlık siteleri kktc.

Öğrencilerimizi, Avukatlıktan Hakimliğe, Doktorluktan Veterinerliğe, Mimarlıktan Yazılım Mühendisliğine, E-ticaretten Gastronomiye farklı meslek alanlarında, onlar için etkili bir meslek gözlemi ve deneyimi yaşatacağını düşündüğümüz staj yerlerine yönlendiriyoruz. Meslek ve Kariyer Günleri:  Öğrencilerimizin meslekleri ve akademik kariyer olanaklarını öğrenebilmeleri adına okulumuzda Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri düzenliyoruz.

Öğrenci Dekanlığı

Öğrenme, pek çok beceriyi gerektirir. Odaklanma ve dikkat de bu becerilerden bir tanesidir. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimizle dikkat becerilerini geliştirmeye yönelik egzersizlerle yürüttüğümüz bir programdır. Bu görüşmelerde öğrencinin öğrenme stili, öğrenme stiline uygun çalışma ortamı, ihtiyaçları, motivasyon kaynağı gibi konularda bilgi verilir. Unutulmamalıdır ki, rehber öğretmeninin görev ve sorumluluklarının etik açıdan bazı sınırlılıkları vardır. Rehber öğretmen, öğrencinin yoğun desteğe ihtiyaç duyduğu durumlarda özel eğitim, terapi vb. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları Anne baba olarak bir evlat yetiştirmenin en zor tarafı sağlıklı, mutlu ve özgüvenli bir birey olma yolunda onun hayatı ile ilgili en doğru kararları almaya çalışmaktır.

İlkelerimiz Tüm öğrencilere ulaşmak esastır.


 • flört ile ilgili makaleler.
 • {{optin_title}}?
 • tanışma tv kanalları.
 • Çalışmalarımız gizlilik prensibine dayanır. Eşsiz Deneyim ve Paylaşımlar!

  ЭLKOKUL VELЭ TANIЮMA TOPLANTISI GERÇEKLEЮTЭ

  Bahçeşehir Okulları International Office. Kişinin kendine ya da çevresindekilere zarar vereceği durumlar hariç.

  Ev Arkadaşlığı ve Rehberlik

  Öğrencilerle yürütülen faaliyetlerin yanı sıra aileyi de etkinliklere katarak tam bir etkileşim ve öğrenme sağlanır. Bu programdaki etkinliklerle ilkokul öğrencilerimizin kendini tanımalarına ve kariyer bilinci oluşturmalarına destek oluyor; kariyer gelişim dosyalarını oluşturmalarını sağlıyoruz. Sınav sisteminin tanıtılması, öğrenciye uygun çalışma yöntemlerinin belirlenmesi, hedef belirleme, kaygıyı azaltmaya yönelik motivasyon çalışmaları ve sınav sonrası uzman tercih danışmanlığı yapılmaktadır. Öğrenme, pek çok beceriyi gerektirir. Odaklanma ve dikkat de bu becerilerden bir tanesidir.

  Bu konuda desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimizle dikkat becerilerini geliştirmeye yönelik egzersizlerle yürüttüğümüz bir programdır.

  Bu görüşmelerde öğrencinin öğrenme stili, öğrenme stiline uygun çalışma ortamı, ihtiyaçları, motivasyon kaynağı gibi konularda bilgi verilir. Unutulmamalıdır ki, rehber öğretmeninin görev ve sorumluluklarının etik açıdan bazı sınırlılıkları vardır. Rehber öğretmen, öğrencinin yoğun desteğe ihtiyaç duyduğu durumlarda özel eğitim, terapi vb.

  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları Anne baba olarak bir evlat yetiştirmenin en zor tarafı sağlıklı, mutlu ve özgüvenli bir birey olma yolunda onun hayatı ile ilgili en doğru kararları almaya çalışmaktır.